EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Indrė Kleinaitė: Pranešimas žiniasklaidai

Posted by pranesimas - 29 kovo, 2007

Mieli žiniasklaidos atstovai,

noriu informuoti Jus, kad balandžio 4d. (trečiadienis) 13 val. prie LR Seimo organizuojasi visuomenės protestas prieš genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) plitimą Lietuvoje. Šis protestas yra susijęs su tą pačią dieną Seime organizuojama konferencija GMO klausimais, kurios programą rasite čia. Šiuo metu Lietuvos rinkoje jau yra produktų su GM ingredientais, taip pat Aplinkos Ministerija yra gavusi kelis prašymus leisti Lietuvos teritorijoje atlikti bandymus su GM sėklomis, todėl, jei sprendimai bus palankūs, iškyla reali grėsmė Lietuvos bioįvairovei ir ekologinių ūkių plėtrai. Čia rasite nuorodas į mano surinktą informaciją apie GMO, kuri buvo publikuota savaitraštyje „Atgimimas“ praeitais metais, ir kuri, kartu su kitais info šaltiniais, tikiuosi Jums bus naudinga, jei nuspręsite ruošti medžiagą apie GMO savo leidiniuose.daugiau…

Organizacijos, į kurias galite kreiptis dėl įvairios su protestu prieš GMO ir su tuo susijusios informacijos:

www.organic.lt
www.zalieji.lt
www.apicentras.lt
www.ekoblogas.info
www.zvejone.lt
www.sanga.lt

Proteste žada dalyvauti ir daugiau įvairių organizacijų ir nebūtinai susiorganizavusių žmonių, nors jų tiesioginė veikla nebūtinai siejasi su GMO.
Nuo savęs noriu pridėti, kad tai labai svarbus kritinis momentas ir sprendimai dėl tokių svarbių dalykų kaip GMO negali būti priiminėjami už uždarų durų nedalyvaujant visuomenei. Labai raginu į tai pažiūrėti atsakingai ir įsitraukti į visuomenės švietimo procesą per savo leidinius ir komunikacijos kanalus, nes Lietuvoje šiuo klausimu yra labai mažai plačiąjai visuomenei prieinamos informacijos, todėl tuo yra naudojamasi ir skubama priimti sprendimus, kurie, mano nuomone, turės ilgalaikes neigiamas sunkiai ištaisomas pasekmes. Kodėl aš taip manau, pateikiu aukščiau minėtame straipsnyje.
Taip pat noriu atkreipti Jūsų dėmesį, jog Lietuva yra patvirtinusi Darnaus Vystymosi strategiją (kurią kiek žinau galima rasti:
www.am.lt, pagal kurią didelis dėmesys yra skiriamas ekologinės žemdirbystės plėtrai, kas yra svarbus pagrindas vystant šalies ekonomiką, saugant aplinką ir užtikrinant socialinį regioninį stabilumą. Žemės Ūkio ministerija nepritaria GMO eksperimentams Lietuvoje. Darnus vystymasis ir socialiai atsakingas verslas, kuomet privatus sektorius į savo strategijas įtraukia aplinkosauginius ir socialinius savo veiklos aspektus, yra prioritetinės ES sritys, ką mes taip pat turime skatinti Lietuvoje, ir žiniasklaidos vaidmuo šiame procese yra kritinis. GMO klausimas yra vienas iš svarbiausių darnaus vystymosi klausimų, ne vienas prekybos tinklas Vakarų Europoje ir JAV yra patvirtinęs anti-GMO politiką kaip sudėtinę socialiai atsakingo verslo dalį, ir neisileidžia tokių produktų į savo tinklus.
Tikiuosi ši informacija Jums bus naudinga.

Pagarbiai,

Indrė Kleinaitė/ Nepriklausoma darnaus vystymosi ekspertė/ Darnaus vystymosi specialistų asociacijos (D.Britanija) narė

P.S.

Genetiškai modifikuoti maisto produktai, parduodami Lietuvos Respublikos rinkoje:

  • 8 pavadinimų saldumynai: šokoladinė plytelė Dinastija, Samari, šokoladiniai vafliai, saldainiai Vkus leščiny-siurpriz, šokoladinis kremas Cikonella, riešutinis tepamasis kremas Finetti.
  • 22 pavadinimų augaliniai aliejai: Brolio, Lankų, Sodžiaus, Kolumbo, Tėviškės, Augalinis aliejus, Dolores, Maxima, Optima linija, Perla, Karolina, Žemaičio, Aukselis, Saulutė, Omili, Huilor, Oilio, Vitela, Luccija, Jasmine, Caroli, Zitos sojų aliejus
  • 6 pavadinimų margarinai: Optima linija, Aukselis, Aima, Lisette, Extra, Osrini
  • 2 pavadinimų majonezai: Sodžiaus, Provanso

Šaltinis: http://www.vet.lt/lt/news/view/?id=2786

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d bloggers like this: