EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Senka urano šaltiniai

Posted by ramūnas - 26 kovo, 2007

Jau dabar jaučiamas branduolinio kuro stygius gali prislopinti visame pasaulyje augantį atominės energetikos plėtros optimizmą, teigia Masačiūseto Technologijos Instituto (MIT) paskelbta ataskaita. Per pastaruosius 20 m. nebuvo jokių svarbesnių šios technologijos patobulinimų, naudojamos baigiančios išsekti komercinės ir vyriausybinės urano atsargos.

Naudojant šiuo metu pasaulyje esantį branduolinio kuro kiekį galima pasiekti tik 65% šiuolaikinių reaktorių galingumo. Praraja tarp urano paklausos ir pasiūlos JAV padidės dar, kai 2013m. baigsis 20 000 Rusijos branduolinių galvučių urano panaudojimas kurui. Kinija, Indija ir Rusija ketina plėsti savo reaktorių statybą, tuo dar labiau apribodamos kuro patekimą į rinką.

Taigi, branduolinė energetika nėra tokia jau panacėja. Akivaizdu, kad reikia plėtoti alternatyvios energetikos rūšis arba optimizuoti esančias. Atominė energetika turėtų būti suvokiama tik kaip pereinamasis etapas.

2 atsakymai į “Senka urano šaltiniai”

  1. Hablicelis said

    Na, kolegos, branduolinę energetiką jūs kažkodėl vėl tik pusiau suprate ir apžvelgėte. Nevalia taip informuoti visuomenės, kadangi be skilimo (fission) yra ir branduolių jungimasis (fusion) ir mano žiniomis toje srityje labai kryptingai dirbama. Jei dar neatsirado pirmasis modelis, tai jis ne už ilgo turėtų pradėt veikt. Dar prieš porą metų pamanu, kaip su prietėliai žiūrėjome video medžiagą ta tema kaip plazma sukasi aplink ašį magnetinio laiko pagalba. Tai irgi branduolinė energetika 😉

  2. ramunas said

    taip, branduolių sintezės kryptyje pasiekimų gal ir yra, tačiau praktikoje tai kol kas nepanaudojama. iki tol, kol išmoksime valdyti sintezės procesą, o ne vien detonuoti vandenilines bombas, klimato kaita jau gali būti nebegrįžtama. Teigdamas, kad jokių pasiekimų nėra, turėjau galvoje žemą urano kuro panaudojimo našumą. Jei turite daugiau konkrečios informacijos – prašome ja pasidalinti – “visuomenė“ sugebės atsirinkti kas svarbu 🙂 tam komentarų laukas ir yra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: