EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Tiems kam klimato kaita ne vis vien – socialinis tinklas

Posted by ramūnas kovo 16, 2007

Sietlas kaip visuomet aktyvus ir novatoriškas – programuotojas entuziastas Phil Mitchel įkūrė 2People socialinį/visuomeninį tinklą – savotiškas “Myspace apie klimato kaitą“. Tinklas skirtas diskusijoms ir debatams apie klimato kaitą, kurie tiesiogiai turėtų įtakoti politiką – sekantys JAV prezidento rinkimai bus “klimato rinkimais“ (manau Al Gore bus išrinktas nauju prezidentu). Šis tinklas skiriasi nuo kitų socialinių tinklų, kadangi jis vienija problemai neabejingus žmones, kurie pasiryžę imtis konkrečių veiksmų jai spręsti. Taigi 2People socialinis tinklas tiesiogiai įtakoja realaus pasaulio įvykius, kas suteikia jam išskirtinumo.

Kaip sako pats pavadinimas, prisiregistravusieji turi “išplėsti“ tinklą dviem žmonėmis (tačiau tai nėra privaloma) – pagal tokį paprastą savotiško “virusinio marketingo“ principą tampa įmanomas spartesnis pačios pozityvios idėjos plitimas. Tinklo nariai gali burtis į temines grupes, diskutuoti ir pasirinkti priimtiniausius būdus, kuriais galima sumažinti klimato kaitą, pvz, naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius, mažiau važinėti/nevažinėti automobiliais ir pan.

Nors tinklas pagrindinai skirtas amerikiečiams, yra prisijungusių ir iš kitų šalių – problema juk tarptautinė. Keli nariai jau yra ir iš Lietuvos (įskaitant ir mane patį :)) – smagu būti bendraminčių būryje. Kviečiu prisijungti ir jus.

P.S. Phil atsiliepimas apie ekoblogą: “EKOblogas looks great — even though I can’t understand a word…“

Thank you, Phil 🙂

Reklama

5 atsakymai to “Tiems kam klimato kaita ne vis vien – socialinis tinklas”

 1. mashius said

  I’m in !

 2. bandau keliauti su kuo mazesne ekologine peda, ty su dvyrke. i nevilti mane varo, kad visi tie vakaruose, kurie labiausiai propaguoja ekologiskuma skraido i visur tolka tak, ir pats al goras savo filme kad skraido, kad skraido. kazkaip vakarietiskas mastymas remiasi tuo, kad kiti darytu, kaip mes norim. senas kolonializmas. taip, nebegalima medzioti drambliu kenijoje, nes turtingiem turistam grazu, o kad chebrai paselius sutrypia, tai vakaram yra pofikkk… mano filosofija – visi judejimai yra snipstas, kol gersim coca cola, kol skraidysim lektais, kol patys negyvensim taip, kad uztektu zemes resursu visoms. nu ir visiems. hau. pasisakiau.

 3. Kęstas said

  Vien važinėjant dviračiu ir neapkenčiant vairuotojų ne ką pasieksi(čia aš apie save 🙂 ). Nėra jau tokie monstrai tie amerekonai, manau irgi yra tokių kurie automobilius į dviračius iškeičia. Lengva mums lietuviams šnekėt, neturim nei teršiančios pramonės nei pinigų skraidyti lėktuvais. Nesupykit, bet paprasčiausiai esam šiek tiek atsilikę ir toks pranašumas mums jokios garbės nedaro.
  Lėktuvais žmonės nenustos skraidyti, taip pat ir mašinom važinėt, reikia pradėti į juos pilti ekologišką kurą. Svarbiausia, kad žmogaus veikloje egzistuotų ciklas, kaip ir gamtoje kurioje atliekos neegzistuoja.
  O dėl resursų visoms ir visiems – geriausiai šitą situaciją atspindi paprastas eksperimentas, kai į mitybinę terpę įdedame bakterijų. Esant palankioms sąlygoms jų populiacija auga eksponentiškai, tačiau netrukus resursai išsenka ir ji sumažėja iki minimumo. Panašaus eksperimento kulminaciją, tik su žmonėmis, greičiausiai turės galimybę stebėti dar ir mūsų karta. Atsiprašau, kad aš čia taip be saiko.. nepykit. Jūs Candycactus mačiau neblogai su dviračiais pakeliavot, reiks pasikonsultuoti 🙂

 4. ramunas said

  taip, lektuvai problema – tik jos neišspręsi uždraudęs skrydžių. kol kas mokesčiai lieka pagrindine kontrole – bet tai irgi ne išeitis. O pigiųjų skrydžių bedrovės apkskritai spjauna i tai, sako čia laisva rinka – mums viskas galima… al goras irgi ne šventasis – pakankamai kritikos susilaukia.
  o visi “judėjimai“ prasideda nuo saves paties/pačios. kol to neįsisąmoninsime, liksime mieliagrybiais, kurie uždus savo atliekose, kaip kad k. vonnegut rašė..

 5. Šiaip tai pasaulis dabar pamišęs dėl klimato kaitos. Ir jeigu tikrai taip yra, tai Al Goras tikrai turėtų laimėti rinkimus. Tačiau gali pasirodyti, kad tik žiniasklaida sudaro įvaizdį, jog klimato kaita yra svarbi, o realiems žmonėms tai visai nerūpi. Viską pamatysime iš balsavimo rezultatų.

  Kitas dalykas – nemanau, kad Al Goras išrinktas ką nors pakeistų pasaulyje. Gal 5 proc. apribos išmetimą ir tiek. Žada tai jis daug, bet gi mes žinome, kad išeina visada taip, kaip nepažadėta.

  Man va patinka Ramūno ir Kęsto pasisakymai, kad keisti reikia pradėti nuo savęs. Būtų gerai va daugiau tokios informacijos išgirsti – ne, “va lemputės šitos geresnės“, o “aš pasikeičiau pas save lemputes į tokias ir tokias“, ne “nokia žaliausios technologios“, bet “aš nusipirkau nokia mobilų telefoną, nes jis žaliausias“, ne “ledynai tirpsta“, o “šiandie padariau tą ir tą, kad ledynai netirptų.“ Iš tokių konkrečių pavyzdžių galima puikiai pasimokinti ir pačiam padaryti. Būtų gerai kada susėst ir pašnekėt kas ką konkrečiai daro ir pamokyt vieniems kitus. Jei susidomėjot šia tema rašykit man mailą…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: