EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Kiek “žalia“ mūsų buitinė technika?

Posted by Kęstas - 7 kovo, 2007

ranking-guide-dec.jpg

2006-ų metų gale Greenpeace jau antrą kartą paskelbė mobiliuosius telefonus ir kompiuterius gaminančių kompanijų reitingus pagal jų produkcijos “draugiškumą“ aplinkai. Vertinant kompanijas, pagrinde buvo atsižvelgiama į du kriterijus: pavojingų, toksiškų medžiagų naudojimą produkcijoje ir pastangas perdirbti susidėvėjusią techniką. Kaip bebūtų keista, prasčiausiai besirūpinanti aplinka išrinkta, visų mylimus iPod’us gaminanti, Apple kompanija.toliau… Per pirmą įvertinimą dar prasčiau pasirodė tokios kompanijos kaip Motorola ir Acer, tačiau šios susigriebė ir dėjo pastangas keičiant tokius pavojingus junginius kaip PVC ar BFR į draugiškesnes aplinkai medžiagas. Dėl šių veiksmų minėtos kompanijos Greenpeace vertinimų skalėje padarė ryškią pažangą. Tuo tarpu Apple atrodo rūpinasi tik produktų dizainu. Ši kompanija beveik visuose vertinimo kriterijuose buvo įvertinta blogai ir surinko mažiausiai balų – 2,7/10. Žalieji obuolių mylėtojai sukūrė tinklapį kuriame visi norintys gali paskatinti Apple pasitaisyti 🙂 . Žaliausia kompanija išrinkta NOKIA – surinko 7,3/10 balo. NOKIA jau šių metų pradžioje žadėjo pradėti gaminti telefonus be BFR, tačiau dar neplanuoja pakeisti PVC, o Greenpeace apie šį junginį yra ne geriausios nuomonės.

Kasdien susidaro vis didesni elektronikos atliekų kiekiai, todėl svarbu, kad juose būtų kuo mažiau pavojingų cheminių junginių. Taip susidėvėjusią įrangą bus saugiau, lengviau ir pigiau perdirbi o mus sups sveikesnė aplinka 🙂 . Visų kompanijų detalesnius įvertinimus galite rasti čia.

4 atsakymai į “Kiek “žalia“ mūsų buitinė technika?”

 1. baltas said

  Del Apple pozicijos Greenpeace reitinguose – buvo nemazai aiskinimusi pries kuri laika ir pasirode kad tie rezultatai yra ganetinai saliski del nekuriu politiniu Greenpeace motyvu…
  http://www.roughlydrafted.com/RD/Home/29C5599A-FCD8-4E30-9AD5-5497999ABA1B.html

  Rezultate – netgi buvo atsiprasyta Apple:
  http://www.roughlydrafted.com/RD/Home/ABC6DFDA-9DE9-4EA8-A269-65EAAB628676.html

  Ir nors – is esmes tyrimas perrasytas nebuvo, nekurios alternatyvios organizacijos – EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool – http://www.epeat.net) netgi tuo pat metu buvo paskelbe netgi dalinai priesingas isvadas: kad Apple notebookai yra labiausiai environmentaly friendly lyginantu su kitu gamintoju:
  http://arstechnica.com/journals/apple.ars/2007/1/6/6507

 2. […] į CFL – vis šiuolaikiškiau būtų… Vis daugiau aplinkosauga besirūpinanti Apple (po pernykštės kritikos), šmaikščiai parodijuoja PC vartotojus – hm, kitas mano kompas – […]

 3. Viltė said

  Mes visada prieš pirkdami naują buitinę techniką atkreipiame ar pasirinkta prekė yra “draugiška“ aplinkai. Dažniausiai stengiamės, kad nusipirkta buitinė technika būtų “žalia“.

 4. I love perusing your web sites. Thanks a lot!|

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: