EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Coca-cola = mirtis nuo vėžio

Posted by ramūnas vasario 10, 2007

Naujas didelės apimties tyrimas įrodė, kad ilgalaikis Coca-Cola vartojimas yra pavojingas sveikatai ir sukelia reikšmingą krūties vėžio padidėjimą bei padidina kasos vėžio riziką žiurkėms. Straipsnyje, išspausdintame žinomame moksliniame žurnale Annals of the New York Academy of Sciences, autoriai (italai) taip pat nustatė reikšmingai padidėjusią kūno masę, lyginant su vandenį gėrusia kontroline grupe. Autoriai konstatuoja, kad ilgalaikis vaisvandenių vartojimas turėtų būti vengtinas, ypač vaikystėje ir paauglystėje.

Teneįsižeidžia gyvūnų teisių gynėjai – gauti duomenys su 1999 žiurkių imtimi tikrai vertingi, o jų nieks ir negalabijo, tik atliko pomirtinį skrodimą.

1886 metais sukurtas gėrimas, pakeitęs savo išvaizdą ir sudėtį, yra bene labiausiai kritikuojamas brandas (kaip ir pati kompanija dėl savo veiklos) . Pamenu, pažįstama iš Krokuvos skundėsi, kad kai netoliese pastatė Coca-cola gamyklą, labai suprastėjo geriamojo vandens kokybė ir ėmė jo trūkti – tokia pat situacija yra ir Indijoje.

Jau ~7 metus visiškai boikotuoju jų prekes. O jei pagunda užeina, nusiperku «Байка́л» gėrimo 🙂

P.S. Siūlyčiau skaityti bežiūrint filmuką Super-Size Me (.torrent) 🙂

Reklama

5 atsakymai to “Coca-cola = mirtis nuo vėžio”

 1. Rytis said

  Dabar tiek tyrimų pridaryta, kad bene viskas sukelia vėžį. Netgi pienas, pagal kažkokias analizes, padidina krūties vėžio riziką? Tai ką dabar – uždraust? Boikotuot? Noriu Coca-Colos, geriu Coca-Colą, noriu mėsainių – valgau mėsainius. Čia yra mano reikalas, ką ir kaip darau.
  Beje, tamstos pateiktoj Vikipedijos nuorodoj ties “Water use“ skirsniu aiškiai parašyta, kas, kur ir kaip. Kadangi Vikipedija yra neutrali, tai ten žaliųjų propaganda nešviečia ir nurodytos tikrosios vandens stygiaus ar taršos (gerai, ties čia Coca-Cola truputį pasiš***) priežastys.

 2. ramūnas said

  žinoma – tai kiekvieno reikalas 🙂

 3. mashius said

  na lyg ir nieko naujo, bet įrodymai – visada labai svarbu 🙂

 4. xzebrasx said

  „Tavo reikalas“ yra tik tada, kai kažkoks pasirinkimas turi įtakos tik tau pačiam. Bet kai jis liečia kitus – tai jau nebe tavo vieno asmeninis reikalas. Ir taip – pienas bei kiti gyvūninės kilmės produktai smarkiai padidina įvairių sričių vėžio ir begalės kitų ligų tikimybę. Jau nekalbant apie jų poveikį žmogaus sveikatai apskritai, visai planetai ir t.t. Informacijos apie tai pilna, jos daugėja ir ji tampa vis lengviau pasiekiama kiekvienam. O kokakolos teisinimas apskritai juokingai skamba, kai akivaizdūs dalykai kabo prieš pat nosį. Atsiprašau, jei piktokai nuskambėjo, bet su laiku ima pabosti tie patys “argumentai“ ir bambėjimai siekiant pateisinti savo žalingus įpročius.

 5. Lucion666 said

  “Xzebrasx Says: „Tavo reikalas“ yra tik tada, kai kažkoks pasirinkimas turi įtakos tik tau pačiam. Bet kai jis liečia kitus – tai jau nebe tavo vieno asmeninis reikalas.“
  Nori geri, nori ne.. cia kaip cigaretes, nori rukai, nori – nerukai.. Jas ruko masiskai ir ka.. db jas reikia uzdrausti??? Svarbu zmones informuoti, o toliau tai jau ju pasirinkimas! So STFU, xzebrasx. DQ uz demesi 😐

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: