EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Baterijų rūšiavimas

Posted by Kęstas - 8 vasario, 2007

batterypic.gifKiekvienais metais pasaulyje parduodama per 15 milijardų įvairių baterijų, kurių dauguma vieną kart panaudojus išmetamos. Baterijų sudėtyje yra sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio, kadmio, kitų toksinių elementų kurie yra žalingi aplinkai bei žmogui. Baterijos sudaro mažiau nei 0,25 % visų atliekų, bet joms tenka daugiau nei 50 proc. visų sunkiųjų metalų atliekų.Todėl baterijos priskiriamos pavojingų atliekų grupei ir reikalauja atitinkamų tvarkymo priemonių. Rūšiuoti baterijas yra svarbu, nes jos yra perdirbamos, o pakartotinai išgauti elementai bei rūgštys panaudojami naujų baterijų gamybai arba kitiems plataus vartojimo gaminiams. Taip tausojama tiek mūsų aplinka, tiek sparčiai senkantys gamtiniai resursai.skaityti toliau

Už naudotų elementų surinkimą atsako savivaldybės, kurios konkursus laimėjusius atliekų išvežimo operatorius įpareigoja bent du kartus per metus apvažiuoti teritorijas ir iš gyventojų surinkti šias atliekas (gal per mažai domiuosi, bet apie tai pirma kart girdžiu 🙂).

Šiuo metu tęsiasi akcija “Rink baterijas”, kurios metu visoje Lietuvoje pastatyta 1260 specialių konteinerių, kur žmonės gali atsikratyti šiomis atliekomis. Konteineriai stovi prekybos centruose, degalinėse, verslo centruose, valstybinėse įstaigose, visą sąrašą galite rasti čia. Surinktos baterijos yra vežamos perdirbti į kitas šalis. Mes dar neįpratome rūšiuoti atliekų ir senus elementus dažniausiai metame į šiukšlių dėže, todėl per beveik metus trukusį akcijos laikotarpį šalies mastu surinktas palyginti nedidelis šių atliekų kiekis – 35 tonos. Tačiau pirmas žingsnis žengtas, tikėkimės, kad akcija tęsis ir 2007 metais.

Rekomenduojama buityje naudoti akumuliatorius, taip saugoma gamta ir sutaupomi pinigai. Perkant vienkartinius elementus, geriau rinktis mažiau žalingus, neturinčius sunkiųjų metalų šarminius(alkaline) arba cinko – anglies(carbon zinc).

kaip.tik.ten

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: