EKO((b))logas

ekologiškai švarios žinios | eco-friendly news

Gręsiantis Europos atšalimas

Posted by Kęstas sausio 30, 2007

ledas.jpgŠi hipotezė gal ir ne pati karščiausia naujiena, tačiau pastaruoju metu apie tai teko išgirsti net iš kelių lūpų. Paskutinį kartą dokumentiniame filme An Inconvenient Truth (.torrent) (filmas kiek nuvylė, kažkaip įtartina kai apie aplinkos problemas kalba politikas(Al Gore, nominuotas 2007 metų Nobelio taikos premijai), vis dėlto pamatyti verta).

Mokslininkų teigimu klimato atšilimas gali netiesiogiai paveikti Atlanto srovių sistemos, Golfo srovės šiaurinę atšaką kuri šildo Europą ir blogiausiu atveju ši sistema gali visiškai išsijungti.likusi teksto dalis

Okeaninės srovės, kurios įtakoja mūsų planetos klimatą, yra varomos termohalininės cirkuliacijos (gr. halinos – druska ). Šiltos srovės juda vandenyno paviršiumi, o giliau jos turi priešsroves, nes atšalęs vanduo grimzta gilyn ir juda priešinga kryptimi.

Pastebėta, kad šiaurinės Golfo atšakos giluminės šaltosios srovės intensyvumas per paskutinius 50 metų sumažėjo apie 30%. Šis reiškinys paaiškinamas tirpstančiais Arktikos ledynais, kurie sumažina vandens druskingumą, jūros vanduo tampa lengvesnis ir negali grimzti į gelmę. Sutrikus priešinga kryptimi judančiai šaltajai srovei, toks pats likimas laukia ir šiltosios golfo srovės. Taigi kas atsitiks? Temperatūra sumažės keliais laipsniais ar Europą vėl užklos ledynas? Panikuoti dar neverta, tai dar neįrodyta, į šiuos klausimus bandys atsakyti greitų klimato pokyčių programa – RAPID. Bet kuriuo atveju iš klimato atšilimo tikėtis, kad ateityje žiemas leisime paplūdimyje po palme neverta, greičiau tai bus ne tokie malonūs gamtos netikėtumai.

Trumpas filmukas

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: